Vizuālā identitāte digitālajā vidē

Projektā “Ne tikai grāmatas– bibliotēkas uzņēmējdarbības atbalstam II” biedrībai “Ziemeļlatgales partnerība” ir uzticēta svarīga pasākumu daļa, kuras mērķauditorija ir novada bērni un jaunieši. Lai veicinātu uzņēmības un uzņēmējdarbības garu mūsu jauniešos, projektā 6 mēnešu garumā ir paredzēti pasākumi, kuru laikā bērni un jaunieši “pielaiko profesijas” un iepazīst daudzveidīgo biznesa pasauli.

Šoreiz jauniešiem bija iespēja tikties ar digitālā satura veidotāju, fotogrāfi Tatjanu Vinogradovu pasākuma “Vizuālā identitāte digitālajā vidē” ietvaros, kas notika 30.novembrī, Balvu novada bērnu un jauniešu centrā.

Tatjana jauniešus iepazīstināja ar sevi, pastāstīja cik svarīga ir drošība internetā, jo to, ko Tu liec sociālajos tīklos, tas paliek sociālajos tīklos. Mūsdienu sabiedrībā, darba tirgū un internetā ir ļoti svarīga tieši vizuālā identitāte, tāpēc ir būtiski sociālos tīklus veidot estētiskus, saprotot, kādam būtu jāizskatās Tavam kontam. Vai tas būs askētisks, minimālistisks, krāsains, ar uzsvērtu vienu krāsu, radošs, tehnisks un tā tālāk, jo svarīgs ir vēstījums, kādu Tu vēlies nodot pērējiem. Un vēl atrast to nišu, to efektu, to sajūtu, lai pārbāzto krāsaino bilžu kontos, tieši Tavs piesaistītu. Aktivitātes laikā tika apskatīti dažādi profili sociālajos tīklos un izanalizēti plusi un mīnusi, kas piesaista un kas nē, jo prasme ir arī mācīties no citu kļūdām. Vēl Tatjana dalījās arī ar dažiem knifiņiem, kā labāk fotografēt ar telefonu, ka svarīgi ir izmantot dažādus rakursus un leņķus, izvairīties no liekām detaļām, vislabākā ir dabiskā gaisma, izmantot palielinājumus kas jau ir iestrādāti telefonā nevis manuāli to darīt ar roku, jo tā zūd kvalitāte bildē. Tāpat arī apstrādājot bildes svarīgi ir nepārspīlēt, labāk dabiskāk.

Projektu “Ne tikai grāmatas– bibliotēkas uzņēmējdarbības atbalstam II” īsteno biedrība Radošās Idejas, Balvu novada pašvaldība un biedrība “Ziemeļlatgales partnerība” ciešā sadarbībā ar Balvu Centrālā bibliotēka, Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs un Balvu novada Bērnu un jauniešu centrs.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild biedrība “Ziemeļlatgales partnerība” un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

 

 

Mainīt teksta izmēru