Header Image
Home / Velobrīvdienas Latgalē

Velobrīvdienas Latgalē

Saule ceļas arvien augstāk un jāsāk plānot savas ģimenes  brīvdienas- šoreiz aicinām ieripot Latgalē! Gandrīz 500 km sirsnības un brīvības starp Latgales ezeriem sauc saplānot 2, 3 dienu vai garās  brīvdienas ar ģimeni, izvēloties kādu no posmu no Eirovelo starptautiskā velomaršruta un  kādu no skaistākajiem vietējiem velo izbraucienu piedāvājumiem. Atvaļinājumā ir vērts pieņemt Lielo izaicinājumu, braucot uz Ēģipti un izripinot cauri visai Latgales pierobežai līdz pat Gulbenei un tālāk līdz Igaunijai!  Mēs esam sagatavojuši Tev ceļamaizi – EV11 brošūru ar visu ceļa posmu kartēm, vietējiem maršrutiem, apskatei vērtīgo un noderīgu informāciju.

Tikko izdota Latgales velomaršrutu buklets latviešu, krievu un angļu valodās. Velomaršruta kartes failu elektroniski var apskatīties un lejupielādēt Latgales tūrisma mājaslapā latgale.travel vai arī, sazinoties ar vietējo tūrisma informācijas centru, iegūt drukāto velo ceļvedi. Tāpat latgale.travel būs atrodama informāciju un kartes vairāk kā 60 vietējos un reģionālos velomaršrutiem un ieteicamajām velobrīvdienām Latgalē!

Līdz aktīvajai velo sezonai tiks nomarķēts velomaršruts visā tā garumā, kas ir gandrīz 500 km.

EuroVelo ir Eiropas Riteņbraucēju federācijas projekts. Tas paredz izveidot vienotu veloceļu tīklu, kas aptvertu visu Eiropu un pa kuru riteņbraucēji varētu droši pārvietoties no vienas valsts uz otru. Šobrīd EuroVelo tīklā ir 17 maršruti, to kopgarums sasniedz vairāk kā 90 000 km. EuroVelo maršruti ir domāti ne tikai profesionālajiem riteņbraucējiem, bet arī vietējiem katras valsts iedzīvotājiem ikdienas aktivitātēm. No šiem 17 maršrutiem Latvijai cauri ved trīs-EV10, EV11 un EV13.

Velomaršruta EV11 posms velobraucējus ieved Latvijas teritorijā cauri Zarasai pilsētai, tālāk pa dabas parku “Medemu ezeraine” un gar Sventes ezera krastu uz Daugavpili. No Daugavpils pa dabas parka “Daugavas loki” teritoriju uz Krāslavu, no kuras tālāk uz Aglonu un Dagdu. Tālāk ceļš ved cauri Rāznas nacionālajam parkam uz Ludzu un tālāk uz Rēzeknes pilsētu, kur  EV11 aiz Rēzeknes novada teritorijas pieslēdzas EV11 Vidzemes posmam, kurš šobrīd Madonas-Cēsis posmā vēl nav marķēts. Savukārt, lai Latvijas un Baltijas austrumu  apceļotājiem ļautu iepazīt visu zilo ezeru zemes  Latgales teritoriju, tika izveidots reģionālais velomaršruts ar numuru 11, kas turpina EV11 un no Ludzas tālāk aizved gar austrumu pierobežu līdz pat Gulbenei, kur tālāk pieslēdzas Greenway velo tīklam.

Lejupielādēt EUROVELO 11 bukletus: 

Velomaršruta karte ir izdota projekta Nr. 19-00-A019.332-000002 „Velo tūrisma attīstība Austrumlatvijā, pieslēdzoties starptautiskajam Velomaršrutu tīklam EuroVelo11” ietvaros.

Vairāk par projektu var uzzināt vadošā partnera BDR „Ludzas rajona partnerība” mājas lapā.

Projekts tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

Mainīt teksta izmēru