Home / Jaunumi / Sarunas par nākotni viedajā Briežuciemā

Sarunas par nākotni viedajā Briežuciemā

19. janvārī plkst. 15.00 aicinām Balvu novada iedzīvotājus uz sarunām par nākotni Briežuciemā.

Kādu vēlamies savu nākotni? Interaktīvā diskusijā aicinām pievienoties ikkatru aktīvo iedzīvotāju, lai kopā ar biedrību „Ziemeļlatgales partnerība”, “Latvijas Lauku forums” izpilddirektori Anitu Seļicku, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas Reģionālās attīstības plānošanas nodaļas vadītāju Jevgēniju Butņicku, aktīviem iedzīvotājiem, politikas veidotājiem, attīstības plānotājiem un jomas ekspertiem pārrunātu redzējumu par nākotni un nepieciešamās rīcības. Tāpat izzināsim pieredzes stāstus no Upītes un Briežuciema kopienām.

Tikšanās notiks klātienē Briežuciema pagasta tautas namā, Balvu novadā un dalībniekiem būs iespēja pievienoties arī tiešsaistes formā Zoom platformā. Pasākumam aicinām reģistrēties te: https://saite.lv/9DiEZ

 

Darba programma

14.30 Ierašanās, silta kafijas pauze un sertifikātu pārbaude

15.00 Atklāšana. Pieredzes stāsti par paveikto un atziņas no Upītes un Briežuciema kopienām

15.20 Informācija par pamatprincipiem reģionālās attīstības veidošanā Eiropas Savienībā un kopienu nozīmi tajā

15.40 Interaktīva diskusija:

Kopienu loma un funkcijas, kas sekmē nozīmīgu ilgtermiņa ietekmi uz teritorijas attīstību

Efektīva komunikācija un sadarbības struktūras novada, nacionālā un Eiropas mērogā

17.00 Noslēgums un kopsavilkums

 

Tikšanās laikā izzināsim, kāds ir ceļš, lai aktīvs iedzīvotāju pulks kļūtu par kopienu, kas īsteno viedo ciemu stratēģiju. Diskutēsim par to, kāpēc Eiropai nepieciešamas aktīvas kopienas un kādu nākotni vēlamies redzēt, lai pastāvētu lauku teritorijās esošo iedzīvotāju rīcību atbalstoša vide. Tāpat sarunās pārrunāsim jautājumu par to, kādām rīcībām ir nozīmīga ilgtermiņa ietekme teritorijas iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā – vides sakārtošanai, interešu grupas attīstībai vai citām aktivitātēm, un kāda komunikācija un sadarbības struktūra spēcina iesaistītās puses.

 

Diskusija notiek Konferences par Eiropas nākotni ietvarā ar mērķi iesaistīt iedzīvotājus Eiropas kopīgās nākotnes veidošanā, daloties ar savām domām un idejām.  Diskusijas rezultāti – izteiktās atziņas un ierosinājumi tiks nodoti Konferences rīkotājiem –  Eiropas Parlaments, Padome un Eiropas Komisija. 2022. gada pavasarī, pamatojoties uz saņemto informāciju, iestādes nāks klajā ar secinājumiem un sagatavotām norādēm par Eiropas nākotni. Pasākumi konferences ietvaros notiek gan Latvijā, gan arī Eiropas līmenī, pulcējot visu ES dalībvalstu pārstāvjus – iedzīvotājus, nevalstisko organizāciju, valdību un nacionālo parlamentu pārstāvjus. Vairāk informācijas par Konferences par Eiropas nākotni: futureu.europa.eu, kur ikviens var izteikt savu viedokli tiešsaistes platformā.

 

Klātienē dalība iespējama tikai dalībniekiem, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā izslimojušas šo infekcijas slimību.

 

Pasākumam aicinām reģistrēties te: https://saite.lv/9DiEZ

 

Kontaktinformācija: Ieva Leišavniece ; tālr.:  29134410

 

 

Mainīt teksta izmēru