Home / Jaunumi / Sākas “Novada garša” vasaras tūre

Sākas “Novada garša” vasaras tūre

Ar smeķīgu pasākumu Kurzemē – Jūrkalnes Uguns pļavā – pasākums “Novada Garša”, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), pēc divu gadu pārtraukuma atkal aicina uz klātienes tikšanos visos Latvijas novados!

“Novada Garšas” komanda savus atbalstītājus un ikvienu, kuram tuvs vietējā mazā ražotāja gatavotais produkts, aicina trijās jūlija sestdienās un vienā augusta svētdienā satikt, iepazīt un baudīt katra novada ražotāju gardumus, un  ne tikai.

Kurzemē jau 2. jūlijā Jūrkalnes Uguns pļavā varēs iepazīt, izgaršot un iegādāties gardumus no vairāk nekā 20 ražotāju piedāvājuma. Vienlaikus apmeklētāji aicināti piedalīties virknē meistarklašu – zivju kūpināšana, strausa tartara tapšana, ogu raušu un kokteiļu gatavošana. Sava meistarklase plānota arī bērniem. Protams, neiztiks bez muzikāla piesitiena, ko nodrošinās Mārtiņš Kanters un kapela “Kā ir tā ir”.

Vidzemē ikviens aicināts būt klātesošs Burtnieku ezera svētkos 16. jūlijā, kur paralēli vidzemnieku gardumu tirdziņam būs arī ezerā ķerta zandarta un asara gatavošanas meistarklase, citādāka zivju kūpināšana, brekšu zupas degustācija un  makšķerēšanas prasmju pilnveide. Muzikālajā desertā – Igo un duets “Mediante”.

Zemgales pasākumā 23. jūlijā atpūtas bāzē “Pīlādzis” Stelpē, meistarklasēs varēs uzzināt, kas ir izslavētie Bārbeles cepelīni un kas – leišu ķiļkeni. Būs iespēja izzināt, cik ilgi grilējas vesels jērs, un saprast, ko īsti nozīmē barbekjū mērču kultūra. “Pīlādzis” ir arī labākā mototrase Eiropā un paraugdemonstrējumu tajā sniegs motokrosa čempions Matīss Karro. Mūzika – “Laime pilnīga”, solists Ervīns Ramiņš un Mārcis Vasiļevskis, kā arī Buks un Anete Buķele ar grupas “Līvi” dziesmām.

Latgalē tikšanās plānota 7. augustā, Rēzeknes pilsētas svētkos, aicinot ar Aglonas Maizes muzeja vadītām meistarklasēm izzināt visu maizes ceļu, savām acīm skatīt, kā top “Kolnasāta” mājas alus un “Šmakovkas muzeja” šmakovka, kā arī – iepazīt mūsdienīgā graudaugu ražotāja “Kotiņi” produktus un to pielietojumu. Bērniem radošu meistarklasi ar atraktīvu līdzdarbošanos piedāvās “ Škladi burgers”. Muzikālo baudījumu piepildīs postfolkloras grupa “Rikši” un “Borowa MC”.

Vietējie ražotāji tiek aicināti pieteikties dalībai Rēzeknes pasākumā 07.08.2022. Tāpēc aicinām pārtikas un dzērienu ražotājus pieteikties pasākumiem šeit: https://forms.gle/Z77bRgp8SLapwUvo9

Visos pasākumos apmeklētājus aicināsim balsot par viņuprāt gardāko mazā ražotāja produktu. Visvairāk balsu ieguvušais ražotājs oktobrī bez maksas dosies uz “Novada Garšas” noslēguma pasākuma gadatirgu Rīgā, Hanzas peronā!

Pasākumu aktualitātēm sekojiet: Facebook: @NovadaGarsa, Instagram, kā arī www.novadagarsa.lv

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

 

 

Mainīt teksta izmēru