Home / Jaunumi / Projekta “Ne tikai grāmatas II” noslēgums!

Projekta “Ne tikai grāmatas II” noslēgums!

2023.gada izskaņā noslēdzās pārrobežu sadarbības projekts nr. LVIII-061 “Ne tikai grāmatas II” jeb “Not just books II”, kura laikā biedrība “Ziemeļlatgales partnerība”, sadarbībā ar Balvu novada pašvaldību un biedrību “Radošās idejas”, attīstīja un pilnveidoja uzņēmējdarbības vidi novadā.

Biedrībai “Ziemeļlatgales partnerība” tika uzticēta svarīga pasākumu daļa, kuras mērķauditorija ir novada bērni un jaunieši. Lai veicinātu uzņēmības un uzņēmējdarbības garu mūsu jauniešos, projektā 6 mēnešu garumā tika aizvadīti pasākumi, kuru laikā bērni un jaunieši “pielaiko profesijas” un iepazīst daudzveidīgo biznesa pasauli.

Pirmajā pasākumā jaunieši iepazina profesiju daudzveidību Kureti Cafe, kur tās īpašnieks Edgars Kaļva iepazīstināja ar uzņēmējdarbības pamatiem, kā arī deva iespēju jauniešiem ne tikai sagatavot produktus pasūtītajiem ēdieniem, bet arī apkalpot kafejnīcas apmeklētājus – pieņemt pasūtījumu, kases aparātā izsist čeku, pagatavot kafiju un pasniegt klienta pasūtīto ēdienu.

Tāpat  jauniešiem bija iespēja tikties ar influenceriem – multimākslinieku Kasher (Kašers) jeb Kasparu Blūmu-Blūmani un Madaru un Edgaru Kivkucāniem, kas no Balviem pārcēlušies uz dzīvi Carnikavā un izveidojuši veiksmīgu ēdināšanas biznesu, kā arī aktīvi ved Instagram kontus, lai iepazītos ar viņu veiksmes formulām.

Novada jauniešiem bija vienreizēja iespēja tikties ar repa apvienību “Goda vārds”, kā arī noklausīties viņu uzstāšanos Balvu Kultūras un atpūtas centrā.

Turpinājumā jauniešiem bija iespēja piedalīties grafiti meistarklasē pie māksliniekam KIWIE asistentes Oksanas, kura iepazīstināja ar grafiti vēsturi un māksliniekiem gan pasaulē, gan Latvijā, kā arī izveidoja legālo grafiti sienu Kubulos.

Jaunieši varēja iepazīties ar noderīgiem padomiem sociālo tīklu veidošanā kopā ar digitālā satura veidotāju, fotogrāfi Tatjanu Vinogradovu pasākumā “Vizuālā identitāte digitālajā vidē”. Šoreiz Tatjana iepazīstināja gan ar praktisko pusi satura veidošanai, gan padomiem, kā veiksmīgi izmantot sociālo tīklu platformas savas idejas attīstīšanai.

Noslēgumā jaunieši piedalījās aktivitātē “Zaļā uzņēmējdarbība”, kur kopā ar Balvu novada bērnu un jauniešu centra darbiniekiem kopā radīja idejas, kā ne tikai domāt zaļāk, bet arī pelnīt!

Tāpat biedrībai “Ziemeļlatgales partnerība” tika uzticēts rīkot pieredzes braucienu Balvu novada uzņēmējiem. Divu dienu pieredzes apmaiņas braucienā “Iepazīsti aktīvos darītājus” Cēsu un Limbažu novados, uzņēmējiem bija iespēja iepazīties ar vietējiem ražotājiem, amatniekiem un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, kā arī apskatīt īstenotos LEADER projektus.

2023. gada 14. decembrī Balvu muižā tika svinēti svētki par paveikto – noslēgumu Eiropas Savienības Pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projektiem “Ne tikai grāmatas – bibliotēkas uzņēmējdarbības atbalstam!” – kurā biedrības “Radošās idejas”,  „Ziemeļlatgales partnerība” un Balvu novada pašvaldība prezentēja rezultātus. Video: https://www.youtube.com/watch?v=il4WJtU7-GE

Paldies ik vienam, kas piedalījās aktivitātēs un ar savu darbu veicināja projekta veiksmīgu īstenošanu!

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild biedrība “Ziemeļlatgales partnerība” un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

 

 

Mainīt teksta izmēru