Home / Jaunumi / Pieredzes apmaiņas brauciens “IEPAZĪSTI AKTĪVOS DARĪTĀJUS”

Pieredzes apmaiņas brauciens “IEPAZĪSTI AKTĪVOS DARĪTĀJUS”

25.-26.jūlijā projekta “Ne tikai grāmatas– bibliotēkas uzņēmējdarbības atbalstam II” ietvaros biedrība “Ziemeļlatgales partnerība” Balvu novada uzņēmējiem rīkoja izzinošu pieredzes apmaiņas pasākumu “Iepazīsti aktīvos darītājus”, kurā iekļauta ciemošanās pie Cēsu un Limbažu novadu vietējiem ražotājiem, amatniekiem un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem.

Kā viens no pirmajiem apskates objektiem bija Lielstraupes pils, kur bija iespēja ielūkoties pils vesture. Nozīmīgu vietu šeit ieņem arī medicīna, jo kopš 1963.gada darbojas Lielstraupes psihoneiroloģiskā slimnīca, kas pārtapa par Straupes narkoloģisko slimnīcu un darbojās līdz 2018.gadam.

Pilī uzņēmējiem bija iespēja baudīt Straupes pagasta individuālā komersanta “Aijas Kūkas” gardos konditorejas izstrādājumus. Aijas Kūkas ir ģimenes uzņēmums, dibināts 2004. gadā. No sākotnējiem trim kūku veidiem, šobrīd Aijas Kūku sortimentā ir vairāk nekā 20 kūku veidi, pīrādziņi, plātsmaizes, kliņģeri un mazie gardumi. Ģimenes uzņēmumu turpina Aijas meita Kitija.

Tālāk devāmies uz medību, sporta un atpūtas klubs “Mārkulīči”, kur bija iespēja apskatīt kluba kompleksu, labiekārtotu medījamo dzīvnieku dīrātavu, mācību telpu jauno mednieku apmācībām, sportinga aprīkojumu šaušanas sacīkstēm un citu. Kā viens no interesantākajiem uzdevumiem bija iespēja izmēģināt šaušanu pa mērķi.

Ceļš turpinājās uz Vējiņu pazemes ezeriem, kas ir vienīgie pazemes ezeri Latvijā, un tie neviļus aizrauj ar savu skaistumu un ledaini auksto pazemes ūdeni! Braslas upes krastā pazemes avoti reiz izskalojuši lielus tukšumus un alas. Te atrodas Ezerala ar diviem pazemes ezeriem un noslēpumainā Upes ala.

Tāpat uzņēmēji vēl paspēja notvert lavandu reibinošo smaržu un skaistumu “Lillas Lavender” ziedošajos laukos.

Bet par vilnas pārstrādi, vilnas dzijas ražošanu, augstvērtīgu vilnas un linu audumu, segu, pārklāju un citi tekstilizstrādājumu aušanu pastāstija uzņēmums “Limbažu tine”, kas dibināts 1914.gadā.

Otrajā dienā uzņēmēji rītu iesāka saimniecībā “Virbotnes”, kur bija iespējams aplūkot kazu ganāmpulku, degustēt kazas sieru, kazas piena saldējumu.

Tālāk ceļš veda pie Vidzemes podnieka Arņa Preisa, kur bija iespējams apskatīties gatavo kristālkeramikas darbu ekspozīciju, bišu dravu un degustēt dažādus biškopības produktus.

Pēcpusdienā tika apskatīts Salacas kreisais krasts, kur vietējā biedrība īstenojusi 5 LEADER projektus,sakārtots stāvlaukums, izveidoti tenisa korti, kā arī bērnu rotaļu laukums, trošu ceļš pār Salacu.

Otrpus Salacai apskatījām Nēģu taci, kas ir unikāls zvejas paņēmiens ar daudzu gadsimtu vēsturi.

Kā vienu no pēdējiem obkejtiem apskatījām Salacgrīvas ostas māju un promenādi.

Noslēgumā uzņēmējiem bija iespēja apmeklēt veikalu “Radīts Piejūrā”, kur bijas iespēja iegādāties Limbažu novadā radītās preces.

Paldies visiem brauciena dalībniekiem par aktīvo līdzdalību un pozitīvo gaisotni visu brauciena laiku!

Īpašs paldies partnerības “Brasla” kolēģiem par silto uzņemšanu!

 

Foto: Valters Kaņepe

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild biedrība “Ziemeļlatgales partnerība” un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Mainīt teksta izmēru