Home / Jaunumi / Latgaliešu kultūras gada balvas ieguvēju vidū arī LEADER projekti!

Latgaliešu kultūras gada balvas ieguvēju vidū arī LEADER projekti!

Šī gada 5. martā Latgales vēstniecībā GORS klātienes ceremonija tika godināti 10 Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” saņēmēji.

Latgaliešu kultūras gada balva tiek rīkota ar nolūku apkopot labākos pagājušā gada veikumus un pasākumus, godināt aktīvākos Latgales kultūras pārstāvjus, popularizētājus, veicinot turpmāku jaunrades un kultūras daudzveidības attīstību.

Kā galvenais šīs balvas pasniegšanas mērķis ir apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā. Balva tiek piešķirta par spilgtu, kvalitatīvu, sabiedriski nozīmīgu, sabiedrības un profesionāļu atzinību guvušu darbību vai jaunradi kultūras nozarē aizvadītajā gadā.

Esam lepni paziņot, ka  atzinību šajā balvu pasniegšanās ceremonijā ieguvuši arī divi pagājušajā gadā īstenotie LEDER projekti!

Boņuks 2021 balvu ieguva pirmā izlaušanās istaba latgaliski “Pīci panti”. Projektu īstenojusi biedrība “Upītes jauniešu folkloras kopa”  Balvu novada Upītē, kur slēgtās skolas ēkas telpā tika atklāta pirmā un līdz šim vienīgā izlaušanās istaba – spēle latgaliski, kam dots nosaukums “Pīci panti”. Tā ir veltīta novadpētniekam, dzejniekam, folkloristam Antonam Slišānam (1948 – 2010). Lai pieveiktu izlaušanos, ir jāpaveic pieci uzdevumi. Katram uzdevumam ir piemeklēts kāds Antona Slišāna dzejolis, kas vedina spēlētāju domas pareizajā virzienā.

Sižets par izlaušanās istabu skatāms saitē:

https://www.youtube.com/watch?v=hZ_OFhJ24dQ

Publikas simpātijas balsojuma balvu “Žyks”  ieguva “Bigmaar’s Records”   ar profesionālo skaņu ierakstu studiju, kas ir izveidota ar LEADER finansējuma atbalstu Upītē.  Par publikas simpātijas balvu varēja balsot ikviens gribētājs latgaliešu kultūras ziņu portalā lakuga.lv un Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv

Paldies abu projektu vadītājam Andrim Slišānam un viņa ģimenei par uzņēmību, entuziasmu un iedvesmojošiem darbiem!

 

 

Informāciju apkopoja: Sandra Igaune

Stratēģijas administratīvā vadītāja asistente

Foto: Latgales vēstniecība”Gors” un zlp.lv

Mainīt teksta izmēru