Home / Jaunumi / Latgales Pilsoniski aktīvo iedzīvotāju forums

Latgales Pilsoniski aktīvo iedzīvotāju forums

Vai Latgales iedzīvotāju viedokļi svarīgi visai Latvijai?

26. janvārī 11:00 Preiļu Kultūras namā notiks Latgales Pilsoniski aktīvo iedzīvotāju forums, kurā ir aicināti piedalīties VISI Latgales iedzīvotāji un interesenti. Foruma ietvaros spriedīs par Latgales iedzīvotāju līdzdalības iespējām gan ietekmējot procesus un notikumus savā reģionā, gan visā Latvijā.

Par to, kā pieejamos resursus pārvērst kādā pelnošā vai noderīgā projektā, kādi ir iedzīvotāju konsultatīvo padomju ieguvumi un kā tās darbojas, kā iedzīvotāji paši var uzlabot sociālo un kultūras vidi savā apkārtnē, piedalīties dažādos projektos un gūt finansējumu idejām – diskutēs un pieredzes stāstos demonstrēs Sēlijas aktīvāko pilsonisko organizāciju pārstāves Ieva Jātniece un Daina Alužāne, kā arī Preiļu pašvaldības Iedzīvotāju padomju pārstāvji.

Kā foruma moderatores darbosies Preiļu novada pašvaldības vecākā eksperte sadarbībā ar NVO Ineta Liepniece un Latgaliešu kultūras biedrības vadītāja Ilga Šuplinska. Kā min Ineta Liepniece: “Bieži vien ikdienas sarunās var dzirdēt, ka pašvaldību iedzīvotāji sūdzas  par kādām “domes neizdarībām”, tomēr ir vērts saprast, ka mūsdienās ikviens var ietekmēt aktuālos domes darbus, ieviest kādu noderīgu projektu savā apkaimē. Vajag tikai iet un darīt. Iedzīvotāju konsultatīvās padomes ir veids, kā domes darbinieki uzklausa iedzīvotāju idejas, diskutē par aktualitātēm un pat sniedz konsultācijas par tik vienkāršām lietām kā iesniegumu rakstīšana, ja tas ir nepieciešams.”

Klātienes forums notiks 26. janvārī 11:00 Preiļu Kultūras namā. Dalība ir bez maksas, tomēr pirms tam iedzīvotāji ir aicināti reģistrēties dalībai šajā linkā: https://forms.gle/jZQ66EgqxWCpBhCW8

2. februārī būs foruma turpinājums tiešsaistē, kurā vairāk apskatīs iedzīvotāju līdzdalības iespējas jau valsts mēroga aktivitātēs un analizēs vairāku projektu rezultātus, atklājot, cik gatava iesaistīties un uzņemties atbildību ir Latgales sabiedrība un tās pilsoniskās organizācijas. Tiešsaistes forumu varēs skatīt Latgales Kongresa Youtube kontā:  https://www.youtube.com/@LatgolysKongress

Pasākumu organizē: Latgaliešu kultūras biedrība (LKB), Preiļu novada pašvaldība  un Latgales kongresa lēmumu izpildes padome (LKLIP).

 

Projektu” Latgaliešu kopienas līderības un piederības stiprināšana, īstenojot Latgales kongresa idejas” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts tiek realizēts no 03.04.2022. līdz 31.10.2024.

 

 

Mainīt teksta izmēru