Home / Jaunumi / Demokrātijas Akadēmijas Latgales reģiona dalībnieku pirmā nodarbība

Demokrātijas Akadēmijas Latgales reģiona dalībnieku pirmā nodarbība

Nacionālajā Biedrību Kultūras namā tika atklāta Demokrātijas Akadēmijas Latgales reģiona dalībnieku pirmā nodarbība, kur piedalījās arī Ziemeļlatgales partnerības pārstāvji.
Europe Direct Dienvidlatgale centra vadītājs Oskars Zuģickis un Maija Jankovska, biedrības Kurzemes NVO centrs valdes locekle un Europe Direct Kuldīga vadītāja, atklājot nodarbību akcentēja uzmanību par Demokrātijas akadēmija apmācības mērķiem un misiju, kā arī novēlēja dalībniekiem Latgales Kultūrvēstures Muzeja izpētes un demokrātijas objektu meklējumos, saskatīt visdziļākās vērtības un demokrātijas principus. Sarunu spēlē “Lielā tautu staigāšana” dalībnieki tuvāk iepzinās un veidoja komandas.
“Demokrātijas sinonīms ir ATBILDĪBA. Cilvēkam ir izdevīgi ieņemt “verga statusu” un būt nebrīvam, jo nav jāuzņemas atbildība. Demokrātija nozīmē atbildību. Atbildību par savu brīvību, viedokli, darbību un visu ko darām,” tā par demokrātijas vērtībām spriež Vladislavs Malhovskis, Latgales kultūrvēstures muzeja pārstāvis, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas pasniedzējs.
“Vienojošais Demokrātijas akadēmijas reģionos ir tas, ka katrs vēlas atrast kaut ko oriģinālu. Bet priecē, ka metode “Demokrātijas muzejs” ļauj dziļi un ar pārdomām meklēt Demokrātijas simbolus un vērtības lietās, kuras ikdienā mēs asociētu ar pavisam kaut ko citu,” secina Maija Jankovska, Kurzemes NVO centrs vadītāja.

 

 

Mainīt teksta izmēru