Home / Jaunumi / Brauciens Ziemeļlatgalē veiksmīgi aizvadīts ar pozitīviem iespaidiem!

Brauciens Ziemeļlatgalē veiksmīgi aizvadīts ar pozitīviem iespaidiem!

03.06.2022.  datumā kopā ar uzņēmējiem, partnerību pārstāvjiem un citiem interesentiem devāmies pieredzes stāstu braucienā “Inovatīvu un digitālu risinājumu ieviešana uzņēmējdarbībā Ziemeļlatgalē”. 

Dienas iesākumā tikāmies jaunizveidotajā ģimenes un aktīvā dzīves veida centrā “Kureti Cafe”. Centra izveidotājs Edgars Kaļva dalījās pieredzē par ceļu līdz ģimenes atpūtas izveidei un atzina, ka realizējot ideju, sākotnējā iecere ir mainījusies, papildinot atpūtas centru ar darbojošos ēdināšanas pakalpojumu. Šobrīd tiek veidota āra terase ar kupolu, kur varēs baudīt “Kureti Cafe” piedāvājumu arī ārtelpā. Drosmīgākie semināra dalībnieki izmēģināja inovatīvos 5D simulatorus, kas ir vienīgie šāda veida simulatori Ziemeļlatgalē.

Drukas centrs Amati Print pārsteidza ar savu paplašināšanās vīziju un jaunākajām tehnoloģijām. Mūsdienīgā drukas centra izveide Elīnai Kaļvai sākās ar hobiju garāžā, pakāpeniski piesaistot projektu finansējumu, ieguldot provāto finansējumu un attīstoties par augošu uzņēmumu. “Amati print” ir drukas centrs, kas nodrošina digitālo, lielformāta un tehnisko rasējumu druku, izšūšanu, dāvanu un suvenīru izgatavošanu, kā arī maketēšanu. Uzņēmums īpaši lepojas ar to, ka šāda līmeņa iekārtas ir vienīgajiem Ziemeļlatgalē un Ziemeļvidzemē.  Šobrīd telpās darbojas arī biedrība “SAVIEM” kas ir  radījuši vidi, jaunu darba un prakses vietu, iegādājoties iekārtas, kas ļauj ražot inovatīvus produktus, spējot piesaistīt un apmācīt jaunos speciālistus vietējam reģionam. Dalībniekiem bija iespēja vērot, kā tiek veidoti digitālie maketi un redzēt iekārtu paraugdemonstrējumu.

   

 

Īpašu interesi raisīja SIA AsnaG Furniture uzņēmuma pievādājums,  kas piedāvā eksportam masīvkoka detaļas, savukārt vietējam tirgum ražo kvalitatīvas un gaumīgas virtuves iekārtas, skapju sistēmas, garderobes u.c. pasūtījuma mēbeles. Uzņēmuma īpašnieks Nauris Pomers arī iezīmēja uzņēmuma nākotnes ieceres, attīstot inovatīvu piedāvājumu tuvākajā laikā.

 

Nemateriālās kultūras  mantojuma centrā “Upīte” dalībnieki dalījās mazākās grupās, lai semināra dalībnieki varētu pārbaudīt savu loģisko domāšanu un izmēģināt vienīgo izlaušanās istabu Latgaliešu valodā , savukārt otra grupa aktīvi darbojās celaiņu aušanas apmācībā. Tāpat semināra dalībnieki iepazina skaņu ierakstu studijas Bigmaar’s Records iespējas,  apskatīja digitālo steļļu darbības principu. Pēcāk grupas mainījās. Izlaušanās istabas 5 uzdevumu pieveikšana grupai Nr.1 aizņēma precīzi 1 stundu, savukārt grupa Nr.2 pieveica uzdevumus 52 minūtēs. Lepojamies ar semināra dalībnieku aizrautību un erudīto domāšanu!

 

 

Mainīt teksta izmēru